Kalender

Brassarna 500cc matcher – Division 1  2019

2019-05-05     Norrköping

Brassarna 39 – Vargarna 37 – Indianerna Vit 22 – Örnarna 20

2019-05-11     Nässjö

Brassarna 47 – Eskilstuna Smederna 31 – Indianerna Vit 29 – Örnarna 12

2019-05-25     Mariestad

Indianerna Svart 32 – Vargarna 27 – Brassarna 22 – Örnarna 14

2019-05-26     Eskilstuna:     Smed-Mas-Brass-Ind V.   Inställd p.g.a. regn

2019-06-09     Kumla

Eskilstuna Smederna 44 – Indianerna Vit 30 – Brassarna 27 – Örnarna 18

2019-06-23     Norrköping

Indianerna Svart 34+3 – Vargarna 34+F – Indianerna Vit 24 – Brassarna 20

2019-07-13     Nässjö

Indianerna Vit 36 – Vargarna 31 – Brassarna 28 – Örnarna 24

2019-08-03     Avesta

Masarna 57 – Örnarna 25 – Brassarna 20 – Indianerna Vit 14

2019-08-18     Kumla

Vargarna 40 – Indianerna Svart 38 – Brassarna 23 – Indianerna Vit 18

2019-08-24     Mariestad:     Örn-Brass-Ind V-Smed

2019-08-31     Mariestad:     Örn-Smed-Mas-Brass

2019-09-14     Nässjö:     Brass-Ind-Örn-Mas

Nässjö 250cc matcher – 250cc-serien 2019

2019-05-12     Hallstavik

Västervik/Lejonen 30 – Vargarna 20 – Vikingarna 17 – Nässjö 16 – Masarna/Griparna 15+3 – Dackarna/Vetlanda 15+2 – Rospiggarna 12

2019-06-01     Nässjö

Västervik/Lejonen 30 – Vikingarna 24 – Masarna/Griparna 17 – Vargarna 16 – Nässjö 15 – Rospiggarna 11 – Dackarna/Vetlanda 10

2019-06-02     Gislaved

Västervik/Lejonen 29 – Vikingarna 21 – Vargarna 17 – Dackarna/Vetlanda 16 – Nässjö 15 – Masarna/Griparna 14 – Rospiggarna 12

2019-06-09     Vetlanda (Flyttad från 2019-05-01)

Västervik/Lejonen 29 – Vikingarna 21 – Masarna/Griparna 17+3 – Vargarna 17+2 – Nässjö 16+3 – Dackarna/Vetlanda 16+2 – Rospiggarna 10

2019-06-15     Norrköping

Västervik/Lejonen 26 – Vargarna 21+3 – Vikingarna 21+2 – Rospiggarna 16 – Nässjö 14 – Masarna/Griparna 13+3 – Dackarna/Vetlanda 13+2

2019-06-16     Nyköping

Västervik/Lejonen 27 – Vikingarna 24 – Vargarna 19 – Masarna/Griparna 15 – Nässjö 13 – Rospiggarna 11 – Dackarna/Vetlanda 10

2019-07-13     Örebro

Västervik/Lejonen 30 – Vikingarna 22 – Vargarna 21 – Masarna/Griparna 14+3 – Nässjö 14+2 – Rospiggarna 14+1 – Dackarna/Vetlanda 11

2019-07-14     Målilla

Västervik/Lejonen 30 – Vargarna 21 – Vikingarna 19 – Dackarna/Vetlanda 16 – Masarna/Griparna 15 – Rospiggarna 13 – Nässjö 12

2019-08-03      Västervik

Västervik/Lejonen 29 – Vikingarna 24 – Vargarna 22 – Nässjö 15 – Masarna/Griparna 11 – Dackarna/Vetlanda 7 – Rospiggarna W.O.

2019-08-10     Hallstavik INSTÄLLD

2019-08-24      Nässjö

2019-08-30     Norrköping

2019-09-08     Avesta

2019-09-15     Örebro

RM Cupen 250cc 2019

2019-05-05     Gislaved

2019-06-08     Målilla Inställd p.g.a. regn. Nytt datum 4 augusti kl. 12:00

2019-06-30     Örebro

2019-07-06     Västervik

2019-07-28     Avesta

2019-08-10     Hallstavik INSTÄLLD

2019-08-31     Nässjö

2019-09-22     Norrköping

Resultat och total sammanställning

Stewes Race – Guldhjälm & Ungdom 2019

2019-08-24     Nässjö